wy webhosting

WY Hosting: Všetko čo potrebujete vedieť pri výbere hostingu od wy.sk

Naposledy pridané
wordpress sablony
 • WordPress šablóny: všetko čo o nich potrebujete vedieť
 • Webhosting pre firemnú stránku
 • Webhosting pre firemnú stránku: Ktorý je ten najlepší?
 • zakaznik vyberajuci si webhosting
 • Ako si vybrať webhosting: všetko, čo musíte vedieť
 • webhouse hosting
 • Webhouse Web Hosting a všetko čo o ňom potrebujete vedieť
 • Kategórie článkov
 • Doména
 • Webhosting
 • Wordpress
 • V tomto článku sa dočítate, v čom spočívajú výhody zdieľaných hostingov od wy. Odhalíme vám aj slabé články hostingov a poradíme vám, ako sa rozhodnúť pre toho správneho pre vás.

  Obsah článku

  WY Hosting

  Balíček univerzálnych zdieľaných web hostingov od wy.sk vám ponúkne veľa dobrého za veľmi prívetivé ceny. Aj keď nie je najlacnejší, čo sa pri kvalitnom web hostingu ani nedá. Wy hosting predstavuje skvelý pomer kvality a výkonu.

  WY Hosting cennik
  WY Hosting – screenshot zo stránky wy.sk

  Do ceny hostingu vám „wyčko“ pribalilo rovno niekoľko výhod. Počnúc si od SSL Certifikátu zadarmo, ktorý už dneska musí mať ozaj každý, až po ich každodenný support cez online chat, e-mail alebo telefón.

  WY Hosting

  Ich základný web hosting je ideálny pre tých, ktorý sa so svetom online-u iba oboznamujú a nemajú veľké požiadavky od svojho hostingu.

  💰 Cena a priestor

  Čo v preklade znamená, že vám ponúkne super nízku cenu 1,99€ /mesiac a môžete si naň pripojiť jednu doménu. Ponúkaný priestor hostingu vôbec nie je malý. Pri 5GB priestoru máte priestor na slušne veľký web na ktorom môžete mať mnoho kontentu.

  Wy drive

  Nezabúdajme ani na službu WY drive, ktorý tento hosting ponúka o veľkosti 1GB, čo je rozhodne celkom pekný bonus k vášmu hostingu.

  👉 objednať hosting

  Konkurentné web hostingy

  Pre porovnanie, websupport si za rovnakú veľkosť web hostingu vypýta 4,38€ / mesiac, čo je výrazne viac. No musíme brať do úvahy aj fakt, že na websupporte si vyberiete aj hosting o veľkosti 0,3GB za 1,01€ / mesiac.

  Všetky výhody úhlavného konkurenta wy si môžte prečítať v našom článku venujúcom sa hlavným službám websupportu.

  WY Hosting Extra

  Hosting Extra je už niečo pre náročnejších, no stále nie sme veľmi vysoko. Tento extra hosting vám ponúkne rovno o 10GB viac priestoru na hostingu ako bežný hosting. A tým sa dostávame až na veľkosť 15GB s čím už definitívne viete pracovať.

  Hosting je stále obmedzený na 1 doménu, čo je rozhodne nevýhoda, no ponúka aj užitočnú funkciu, presmerovania 2 iných domén na tú hlavnú, čo rozhodne príde vhod.

  💰 Cena

  Cena pri tomto hostingu sa vyšplhala na 3,99€ / mesiac, čo nám stále príde ako prívetivá cena vzhľadom nato, čo dostávate za vaše peniaze.

  Wy drive

  Veľkosť WY Drive sa v tomto prípade tiež vyšplhal a to rovno na 2GB s čím si „wyčko“ rozhodne u nás nič nepokazilo.

  👉 objednať hosting

  WY Hosting Multi

  Multi Hosting je skvelý výber pre niekoho, kto potrebuje spravovať viacero webstránok naraz a chce mať všetko pohodlne na jednom mieste.

  Počet domén a 💰 Cena

  Hosting ponúka od 5 domén až po neuveriteľných 30 domén pre ozaj náročných používateľov. Samozrejme cena sa mení v závislosti od počtu domén, ktoré si vyberiete. Nevýhodou tohto hostingu je výpadok možnosti presmerovania 2 domén, čo pri predchádzajúcom Extra hostingu možné bolo

  • 5 domén 👉 4,99€ / mesiac
  • 10 domén 👉 6,49€ / mesiac
  • 15 domén 👉 7,99€ / mesiac
  • 20 domén 👉 9,49€ / mesiac
  • 30 domén 👉 12,99€ / mesiac

  Priestor

  Štedré miesto 100GB vám rozhodne bude stačiť aj pri väčšom balíčku domén, avšak nie najväčšom. Malých prezentačných a stredne veľkých web stránok sa na 100GB web Hosting pohodlne pomestí. No pri veľkých katalógových weboch už vám 100GB pre 30 stránok nebude musieť stačiť.

  WY Drive

  Pri tomto zdieľanom web hostingu máte rovno pribalený wy drive o veľkosti 10GB, čo je už rozhodne slušná veľkosť.

  👉 objednať hosting

  WY WordPress

  Balíčky hostingov pre redakčný systém WordPress od Webglobe – Yegon sú cenami, veľkosťou aj výhodami identické bežným hostingom od WY.

  Ozajstnou výhodou týchto web hostingov je špeciálna optimalizácia naschvál pre WordPress, ktorá zaručí vášmu webu vysokú rýchlosť pri stovkách článkoch alebo pri používaní náročnejších pluginov ako Woocommerce.

  WY WordPress Hosting cennik
  WY WordPress – screenshot zo stránky wy.sk

  Výhody Hostingu šitého pre wordpress

  Tie web hostingy sa pýšia s kvalitným optimalizovaním priamo pre WordPress, čím dokážu zaručiť vyššiu rýchlosť samotnej stránky, ale aj administrácií wordpressu.

  Výhody redakčného systému WordPress

  Hlavnými výhodami je rozhodne komunita, ktorá za týmto CMS stojí. Vďaka tisíckam moderných šablón, z ktorých veľa z nich môžete mať zadarmo, alebo si priplatiť za prémiovejšie kusy pre náročnejších.

  Nemôžme zabudnúť ani na silné plugin-i, ktoré za WordPressom stoja, mnoho ťažkých a finančne náročných úloh si budete môcť vyklikať sami a dosiahnuť tým oveľa lepší pomer medzi cenou a výkonom.

  Všetky jeho výhody aj nevýhody sme vám zhrnuli v našom podrobnom článku v ktorom vám ukážeme, prečo je WordPress ako stvorený pre vás.

  WY Drive

  Ak poznáte Google Drive, Dropbox ale OneDrive, WY Drive pre vás nebude žiadna novinka. Toto Cloudové úložisko vám ponúka jednoduché zdieľanie vašich súborov s kolegami ale aj priateľmi a rodinou.

  Táto služba vám príde vhod hlavne pri posielaní objemných súborov, na ktoré tradičný e-mail už nestačí. Jednoducho vám vygeneruje link na stiahnutie, ktorý môžete poslať hocikedy, hocikomu.

  Domény

  Rovnako ako mnoho iných web hostingov, wy vám zabezpečí okrem kvalitného hostingu aj registráciu domény. Pre kreatívne typy, wy ponúka široké množstvo doménových koncoviek, z ktorých si má možnosť vybrať naozaj každý.

  Pred kúpou domény vám odporúčame si skontrolovať aj ceny pri kúpe domény u konkurenčných registrátorov domén, vďaka nášmu porovnávaču domén získate prehľad rýchlo a jednoducho.

  Registrácia domény

  Pred registráciou domény si nezabudnite overiť jej dostupnosť, kedže dneska si zaregistrovať .SK doménu môže byt naozaj ťažke.

  V prípade neúspechu vám ostáva len skúšať ďalej rôzne iterácie vášho pôvodného nápadu, alebo ísť do alternatívy kreatívnej domény, ako je napríklad .XYZ alebo .ONLINE. Pre typy a rad ohľadom registrácií domén vám odporúčame si prečítať náš článok venujúci sa špeciálne registrácií domén.

  Presmerovanie domény

  Presmerovanie domény sa môže zísť naozaj vhod napríklad pre klientov, ktorí si menili v minulosti názov svojho podniku a potrebujú presmerovať ľudí zo starej domény na novú. Teda keď váš zákazník zaťuká vašu starú doménovú adresu, presmeruje ho to na novú doménovú adresu a vďaka tomu neprídete o potencionálneho zákazníka.

  Presmerovanie domény môžete mať zabalené k Web Hostingu, no v prípade že máte hosting bez presmerovania, alebo ste presmerovania už vyčerpali. Máte možnosť si túto službu dokúpiť za 10€ / rok.

  Transfer domény

  Transfer prevádzate v prípade, keď chcete zmeniť registrátora domény, pozor nepomýľte si to s majiteľom, tým ste vy. V prípade zmeny registrátora iba presúvate doménu z registrátora A k registrátorovi B.

  Pokiaľ si chcete vašu doménu presunúť na „wyčko“, musíte ísť na podstránku „transfer prevod domeny,“ kde vás celým procesom prevedie samotné wy.

  E-mail

  Pokiaľ nechcete platiť za web hosting, ktorý by ste nevyužili ale stále chcete mať svoj špeciálny e-mail. Wy túto možnosť ponúka aj ako zvlášť službu. Už vám nič nebude brániť v založení si profesionálnej emailovej adresy.

  Screenshot 2021 02 02 at 23.02.38
  Služba e-mail – screenshot zo stránky wy.sk

  Záverečné pocity

  Koniec koncov, wy ponúka skvelé služby za veľmi priaznivé ceny. Hlavne vzhľadom nato,čo za svoje peniažky kupujete.

  Web Hosting si tu nájde naozaj každý. Vďaka ich širokému výberu rôznych balíčkov a rôznych doplnkových služieb, ktoré robia tento Hosting jedným zo špičkových hráčov na slovenskom trhu.

  Prilákajte viac zákazníkov na svoj web vďaka optimalizácií pre vyhľadávače Optimalizovať svoj web 👌