ako si vybrat hosting na websupporte

Ako si vybrať ideálny hosting pre Vás na Websupport.sk

Naposledy pridané
wordpress sablony
 • WordPress šablóny: všetko čo o nich potrebujete vedieť
 • Webhosting pre firemnú stránku
 • Webhosting pre firemnú stránku: Ktorý je ten najlepší?
 • zakaznik vyberajuci si webhosting
 • Ako si vybrať webhosting: všetko, čo musíte vedieť
 • webhouse hosting
 • Webhouse Web Hosting a všetko čo o ňom potrebujete vedieť
 • Kategórie článkov
 • Doména
 • Webhosting
 • Wordpress
 • Všetky zdieľané websupport hosting-y sme vyskúšali a porovnali medzi sebou aby sme vám mohli ukázať, ktorý z nich je tá najlepšia voľba pre vášu webstránku.

  Obsah článku

  Pokiaľ ide o web hosting-i, websupport v tomto sektore už dominuje mnoho rokov a vďaka jeho rôznorodým balíčkom si u nich vyberie naozaj každý. Ponúka cenovo dostupné riešenia pre začínajúcich, ale aj drahšie a rýchlejšie pre tých, ktorý chcú to najlepšie.

  Hostingy

  Websupport.sk vďaka svojim trom rôznym druhom zdieľaného hostingu zacieli väčšinu svojich potencionálnych zákazníkov a zároveň ponúka niečo pre každého. Dokáže uspokojiť zákazníkov, ktorí vlastnia iba jednu doménu, ale aj tých, čo ich vlastnia rovno niekoľko so svojím hostingom pre viac domén.

  Rovnako ponúka spoľahlivý balíček hostingu pre WordPress, pri ktorom sa pýši skvelou rýchlosťou oproti jej konkurentom.

  Jednou z výhod hostingov od websupportu je aj garancia vrátenia peňazí.

  The Hosting

  Najpoužívanejší hosting na Slovensku ponúka 3 rôzne balíčky. Každý si môže zvoliť ten svoj, podľa svojich osobných potrieb a neprepláca za zbytočne drahý hosting, ktorý nepotrebuje.

  websupport the hosting
  websupport The hosting – screenshot zo stránky websuport.sk

  Pre lepšie porovnanie cien hostingu vám odporúčame prejsť si aj výhody ktoré vám ponúkne konkurencia ako napríklad hosting od Webglobe-Yegon.

  Pre jednu stránku

  Tento balíček začínajúci už na 1,01 € / mesačne ponúka vstupnú bránu do sveta online-u aj pre tých, ktorým záleží na cenovo dostupných riešeniach. No v prípade, že si na tento hosting plánujete nainštalovať WordPress, odporúčame vám zvýšiť priestor Hostingu na 1GB.

  Poteší aj obrovská flexibilita priestoru hostingu. Môžete si vybrať od 0,3 GB až do 50 GB priestor pre ozaj veľké weby.

  Nevýhodou tohto hostingu je rozhodne obmedzenie, ktoré vám dovolí pripojiť iba jednu doménu. Čo vám nemusí vôbec prekážať, pokiaľ chcete mať iba jednu web stránku a v budúcnosti si kedykoľvek môžete tento hosting rozšíriť alebo prejsť na iný balík.

  Pre koho je tento hosting ideálny?

  • majiteľ jednej domény / webu
  • ideálne na prezentačný web alebo menší e-shop
  • vhodné na WordPress

  Pre viac stránok

  Na hostingu pre viac stránok môžete mať uložených 5, 10, 15 alebo až 30 domén, pričom priestor vždy ostáva rovnakých 100 GB.

  Čo sa týka ceny, tá začína na 6,15 € / mesačne a vyšplhá sa až na 15,71 € pri najväčšom počte domén.

  Tento hosting je ideálny pre menšie agentúry alebo freelancerov, ktorí disponujú množstvom klientov a zabezpečujú im aj správny chod hostingu.

  Pre koho je tento hosting ideálny?

  • majiteľ viacerých domén/webov
  • viacero prezentačných webov alebo menších e-shopov
  • vhodné na WordPress
  • treba dávať pozor na priestor 100 GB

  Pre podnikanie

  Keď sa váš web stane vaším živobytím, vtedy prichádza do obrazu Hosting pre podnikanie (Biznis Hosting). Tento hosting ponúka až o 40% vyšší výkon ako The Hosting (Pre jednu stránku a Pre viac stránok), vďaka čomu náhle zvýšenú návštevnosť zvládne váš hosting ľavou zadnou.

  Medzi ďalšie výhody patria:

  • Premium SSL certifikát v hodnote 39,00 €
  • 100GB priestor pre 1 doménu (web+mail)
  • Presmerovanie na web pre ďalších 10 domén
  • Optimalizácia webu v hodnote 50,00 € (1x ročne)

  Pre koho je tento hosting ideálny?

  • web tvorí veľkú časť príjmov
  • vysoká návštevnosť
  • vlastník jednej domény / webstránky
  websupport the hosting pre wordpress
  The hosting pre WordPress – screenshot zo stránky websuport.sk

  Pri výbere tohto Hosting hrá ale aj veľmi dôležitú úlohu prečo potrebujete rýchlejší Web Hosting. Pokiaľ odpoveď na túto otázku je že máte pomaly web, najprv vám odporúčame si to prejsť s vaším programátorom či sa váš web nedá viac optimalizovať a teda aj zrýchlisť.

  Silnejší hosting vám môže pomôcť s rýchlosťou webu, no pokiaľ je problém priamo vo vašej web stránke, veľký benefit to mať nebude.

  Ak používate WordPress a máte pociť že váš web je pomalý, odporúčame vám skontrolovať počet pluginov ktoré máte nainštalované, ak ich počet prekročil 30, problém môže byť práve aj tam.

  Každopádne vám odporúčame nainštalovať plugin na zrýchlenie a optimalizáciu vášho webu ako napríklad WP Rocket, ktorý je podľa nášho názoru tá najlepšia voľba ktorú môžte spraviť. Pokiaľ sa necítite komfortne platiť za tento plugin malý poplatok, existujú aj alternatívy zadarmo ako Hummingbord alebo W3 Total Cache.

  The Hosting pre WordPress

  Vďaka tomuto Web Hosting váša webstránka bežiaca na WordPresse dostane ozaj to, čo si zaslúži. Hosting optimalizovaný špeciálne pre požiadavky a potreby redakčného systému WordPress-u vás rozhodne nesklame.

  Budete sa môcť sústrediť iba na to čo potrebujete, bez akýchkoľvek zdržaní alebo problémov okolo Web Hostingu.

  Po prihlásení do administrácie si však nezabudnite vašu webstránku optimalizovať rovnako dobre, ako je aj váš Hosting. Tým myslíme používanie obrázkov správnej veľkosti, inštalácia pluginov na zrýchlenie vášho webu aby ste sa pomalej webstránke.

  Pokiaľ ste stále nerozhodný, a nie ste si istý či WordPress je tá správna cesta pre vás, v našom článku o WordPress vám dokážeme prečo je WordPress vhodný skoro pre každého.

  Domény

  Websupport ponúka širokú škálu domén, ktoré si máte možnosť registrovať. Kompletný zoznam nájdete kliknutím sem. Taktiež vám odporúčame si pozrieť náš návod na registráciu domén, aby vám nič dôležité neušlo.

  websuport overovanie domen
  Overenie domény – screenshot zo stránky websuport.sk

  Registrácia domény

  Ak doménu ešte nevlastníte, musíte si ju zaregistrovať. Jednoducho zadajte názov vašej domény do políčka na podstránke domény, následne vám websupport overí dostupnosť a cenu domény. Pokiaľ je voľná, môžete pokračovať k jej registrácií. Pokiaľ ale voľná nie je, budete musieť skúšať ďalej.

  Presmerovanie domény

  Ak ste prešli rebrandingom firmy a menili ste aj názov, presmerovanie je presne to, čo budete istotne potrebovať. Má to jednoduchú úlohu. Keď váš klient hľadá podľa vašej starej domény, presmerovanie ho pošle na vašu novú.

  Táto možnosť je obzvlášť užitočná aj v prípade, keď vaša doména obsahuje špeciálne znaky ako “ – „, ktoré užívateľ môže zabudnúť zaťukať alebo teda vôbec nemusí ani vedieť, že vaša doména takýto znak obsahuje. V tom prípade vám odporúčame si zakúpiť aj verziu vašej domény bez špeciálnych znakov a presmerovať ju na hlavnú a týmto spôsobom neprichádzate o užívateľa.

  Viac o presmerovaní domény na websupport.sk nájdete tu.

  Transfer domény

  Slúži na zmenu registrátora domény. V prípade, že si chcete preniesť doménu z jedného registrátora na druhý, budete potrebovať Autorizačný kód držiteľa domény.

  Na websupporte ho nájdete v rozhraní admina. Po rozkliknutí danej domény v sekcii prehľad sa vám zobrazí tabuľka Držiteľ domény, v ktorej nájdete Autorizačný kód. Tento kód následne zaťukáte do rozhrania vášho nového registrátora domén a následne sa vám vystaví faktúra na predĺženie domény (zvyčajne pri presune registrátora treba platiť aj následné predĺženie domény).

  Viac o tom, ako si preniesť doménu nájdete tu.

  Admin panel

  Websupport si dal ozaj záležať na svojej administrácií a môžme povedať, že sa hýbe s dobou. Nikde sme nemali pocit z používania užívateľského rozhrania z minulého storočia a celý zážitok z neho nám prišiel jednoduchý a prehľadný.

  Náhľad admin panelu

  Po prihlásení sa do administrácie websupportu, máte po ruke všetky nastavenia a prehľad vaších služieb ktoré od nich odoberáte.

  Čo sa nám ozaj páči je možnosť vidieť naše budúce platby vďaka čomu vás faktúra neprekvapí, ale ani naňu nezabudnete.

  prehľad v admin paneli
  prehľad v admin paneli – screenshot zo stránky websuport.sk

  Prehľad služby

  Po rozkliknutí konkrétnej služby sa nám naskytne veľmi podobné rozhoranie no tentoraz ukazuje údaje iba pre danú službu pre lepší prehľad.

  Pokiaľ ste si rozklikli váš hosting, máte moožnosť vidieť hneď niekoľko užitočných informácií naraz ako voľný priestor, pripojené domény a nameservery.

  prehľad služby
  prehľad služby – screenshot zo stránky websuport.sk

  Veľmi jednoducho máte možnosť vidieť aj vyťaženie CPU aj s historickými dátami teda si viete monitorovať aj takéto údaje o vašom web hostingu.

  Bočný panel po rozkliknutí služby

  Po rozkliknutí web hostingu si máte možnosť zvoliť konkrétnu ďalej zvoliť doménu ktorá môže byť pripojená ako web alebo prresmerovanie.

  Po rozkliknutí uvidíte daľsie nastavenia a možnosti ktoré môžte na svojom web hostingu vykonvať.

  bočný panel administrácie
  bočný panel administrácie – screenshot zo stránky websuport.sk

  Support vždy po ruke

  Čo veľmi oceňujeme je prítomnosť online chatu v podobe záchranného kolieska v pravom hornom rohu vďaka ktorému môžte zahájiť live chat s podporou websupportu v prípade hociakých otázok alebo nejasností.

  Ich online support je dostupný každý deň v týždni no samozrejme nie celý deň, v prípade že ich nedostihnete im rovno môžte poslať e-mail.

  websupport live chat
  live chat – screenshot zo stránky websuport.sk

  Najčastejšie otázky

  Ako kúpiť hosting na websupporte?

  Jednoducho si vyberiete jeden zo zdieľaných hostingov The hosting a po vyplnení potrebných údajov je váš.

  Ako nainštalovať WordPress na websupport hostingu?

  Kompletný návod ako nainštalovať WordPress cez web admin nájdete tu.

  Ako nahrať stránku na websupport?

  Websupport ponúka migráciu hostingu, o ktorej sa všetko dozviete tu.

  Ako prejsť s domenou k websupportu?

  Transfer domény uskutočníte autorizačným kódom od domény, ktorý zadáte sem.

  Ako presmerovať domény na websupport?

  Presmerovanie domény uskutočníte po prihlásení v časti WebAdminu po zakliknutí domény v sekcií služby.

  Podobné články

  Prilákajte viac zákazníkov na svoj web vďaka optimalizácií pre vyhľadávače Optimalizovať svoj web 👌