Webhosting pre firemnú stránku

Webhosting pre firemnú stránku: Ktorý je ten najlepší?

Naposledy pridané
wordpress sablony
 • WordPress šablóny: všetko čo o nich potrebujete vedieť
 • Webhosting pre firemnú stránku
 • Webhosting pre firemnú stránku: Ktorý je ten najlepší?
 • zakaznik vyberajuci si webhosting
 • Ako si vybrať webhosting: všetko, čo musíte vedieť
 • webhouse hosting
 • Webhouse Web Hosting a všetko čo o ňom potrebujete vedieť
 • Kategórie článkov
 • Doména
 • Webhosting
 • Wordpress
 • Webhosting pre firemnú stránku je jednou zo základných a najdôležitejších vecí, ktorá vám pri tvorení stránky nesmie chýbať. Pri jeho výbere by ste si mali dávať pozor. Nie všetky sú kvalitné a vhodné pre firemný web. Výhodou však je, že na slovenskom trhu existuje rovno niekoľko možností. Ako si vybrať tú najlepšiu?

  Obsah článku

  Webhosting pre firemnú stránku
  Webhosting pre firemnú stránku

  Platený alebo bezplatný webhosting?

  Hostingy sa delia na dve základné kategórie a to:

  • bezplatný
  • platený.

  Každá z možností má nejaké plusy a mínusy. Aby sme vám ich lepšie predstavili, o každom povieme niečo viac.

  Bezplatný webhosting

  Bezplatný webhosting znie veľmi lákavo. Platenie ďalšieho poplatku navyše odrádza mnohých. Problém je však v tom, že ak hľadáte kvalitné služby, v týchto vodách ich nenájdete.

  K najčastejším obmedzeniam a nevýhodám bezplatných typov hostingov sa radia:

  Väčšina nepodporuje CMS (systémy na správu obsahu) 

  To znamená, že ak plánujete využívať napríklad WordPress, tu s ním rozhodne nepochodíte.

  Malý priestor

  Pri kúpe hostingu si často vyberáte priestor, ktorý využijete na nahratie stránky. Spoločnosti s hostingovými službami vám poskytnú niekoľko GB za zopár eur. Bezplatné webhostingy sú často obmedzené na maximálne 100 MB. A to rozhodne pre firemnú stránku nestačí.

  Zlá dostupnosť

  Kvalitný webhosting by mal mať aspoň 98 %, najlepšie 99 % dostupnosť. Máte tak zaistené, že vaša stránka bude počas roka neustále k dispozícii. Pri bezplatných typoch to však s dostupnosťou nie je príliš ružové. Spravidla často padajú a nie sú stále.

  Nulový zákaznícky servis 

  Stratili ste dôležité údaje alebo potrebujete poradiť? Bezplatné služby sú charakteristické nekvalitným servisom. Odpoveď nedostanete obratom, ale až o niekoľko dní, týždňov či dokonca mesiacov.

  Pre koho je teda vhodný?

  Bezplatný webhosting je vhodný pre ľudí, ktorí si chcú vyskúšať napríklad blogovanie. Niekedy sa hodí aj na tvorbu osobných webstránok. Ak ich však používate často a chodia vám na ne viacerí ľudia, mali by ste prejsť na platenú možnosť. Firmy či značky by sa mu mali vyhýbať oblúkom.

  Platený webhosting

  Klasický platený webhosting je tou najlepšou voľbou pre každú firemnú stránku. Má všetko to, čo chýba bezplatnému. To znamená:

  • podporuje CMS, napríklad WordPress
  • viete si vybrať z viacerých veľkostí
  • 98 – 99,9 % dostupnosť
  • skvelý zákaznícky servis
  • množstvo doplnkových služieb.

  Biznis webhosting

  Treťou, a špeciálnou možnosťou, je biznis webhosting. Ten je najlepší pre majiteľov webov, ktoré tvoria príjem. Je síce drahší, no poskytuje rôzne plusy, ako napríklad:

  • nadštandardná ochrana údajov
  • veľký priestor
  • vyšší výkon
  • žiadne obmedzenia.

  A množstvo ďalšieho. Ak je pre vás stránka dôležitým zdrojom príjmu, určite by ste nad ním mali porozmýšľať.

  Aký typ webhostingu je najlepší pre firemnú stránku?

  Aký typ webhostingu je najlepší pre firemnú stránku?

  Pri výbere hostingov sa stretnete s niekoľkými druhmi. Každý z nich má určité výhody aj nevýhody. Podľa ich charakteristiky sa dá zistiť, ktorý je najlepší webhosting pre firemnú webstránku.

  Zdieľaný hosting

  Ako už z názvu vyplýva, zdieľaný hosting funguje tak, že na jednom serveri je uložená viac ako jedna stránka. Je preto vhodný skôr pre malé podniky s nižšou aktivitou alebo pre začiatočníkov.

  Zdieľaný hosting je lacný, vďaka čomu doň nemusíte hneď zo začiatku investovať príliš veľa. Na druhej strane, nie je tak výkonný, pretože sa o priestor delíte s niekým iným.

  Dedikovaný hosting

  Druhou možnosťou je dedikovaný hosting. Tento typ predstavuje priestor, kde sa nachádza len jedna stránka. To vo výsledku znamená vyšší výkon. Vhodný je pre väčšie podniky a firmy, ktoré sa spoliehajú na plynulý a bezchybný chod stránky.

  Dedikovaný hosting je drahší ako zdieľaný, no rozhodne sa oplatí.

  Cloud hosting (VPS)

  Cloud hosting je veľmi podobný, ako zdieľaný. Vhodný je pre tých, ktorí potrebujú neobmedzené možnosti rastu výkonu či pamäte hostingu. Vhodný je preto pre stredne veľké firmy s vyššími nárokmi.

  WordPress hosting

  A posledným je WordPress hosting. Ako už z názvu vyplýva, určený je práve pre systém WordPress. Vhodný je pre úplne všetky stránky, ktoré na tomto systéme fungujú. Spravidla je drahší.

  Ak si chcete hneď na prvýkrát vybrať ten najlepší, prečítajte si náš článok o WordPress hostingoch.

  Čo všetko by mal webhosting poskytovať?

  Kvalitný webhosting pre firmy by mal poskytovať niekoľko základných vecí. Mnohé z nich sme spomenuli už na začiatku článku.

  Dostupnosť

  Na to, aby sa návštevníci mohli dostať na vašu stránku, musí byť dostupná. Kvalitné hostingy poskytujú 98 – 99 % dostupnosť. Niektoré dokonca 99,9 %. Výpadok je pre nich raritou a ak sa niečo také stane, problém je veľmi rýchlo vyriešený.

  Na meranie výpadkov webstránok je skvelým nástrojom napríklad UptimeRobot.

  Bezpečnosť

  Webové stránky musia pravidelne čeliť rôznym útokom. Ochrana vo forme prihlasovacích údajov rozhodne nestačí. Práve preto je nutné vybrať si hosting, ktorý váš web udrží v bezpečí.

  Kvalitný zákaznícky servis

  Vymazali ste niečo, čo ste nemali? Zle ste aktualizovali doplnok alebo vám jednoducho zmizli dôležité údaje? V takýchto, a iných, prípadoch je jedinou záchranou kvalitný a odborný zákaznícky servis.

  Tie najlepšie hostingové firmy poskytujú 24 hodinový servis. V prípade, že by sa vám niečo pokazilo, môžete ho kontaktovať cez online chat, telefónne číslo alebo e-mail.

  Vysoká rýchlosť

  Základom plynulého chodu a rýchleho načítania webstránky je rýchly hosting. Výhodou je, že túto funkciu vám dnes ponúkne už takmer každý.

  SSL certifikát zadarmo

  SSL certifikát predstavuje dôležitú súčasť bezpečnosti webstránky. Nesmie chýbať  žiadnej, a už vôbec nie firemnej. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac informácií, prečítajte si náš článok o SSL certifikátoch.

  Pri kúpe väčšiny hostingov dostanete základnú verziu certifikátu zdarma.

  Ako si vybrať ten najlepší webhosting?

  Ako si vybrať ten najlepší webhosting?

  Výber webhostingu nie je príliš náročný. Stačí sa držať niekoľkých základných bodov, a to:

  Priestor

  Každá webstránka potrebuje určitý priestor. Menšie sa zaobídu s 1 – 5 GB, väčšie budú potrebovať viac. Všetko záleží od využitia webu. Napríklad, prezentačný web si vystačí s 2 GB. Stredne veľký e-shop už bude potrebovať 5 – 10 GB. 

  Zo začiatku je najlepšie začať s menším hostingom. Balíček sa dá následne veľmi jednoducho zmeniť na väčší. Doplatíte len rozdiel.

  Cena

  Webhostingy nie sú príliš drahé. Za firemný zaplatíte približne 5 – 10 € mesačne, v závislosti od toho, kde si službu vyberáte. Samozrejme, existuje aj lacnejšia možnosť, napríklad hosting za 1 €. Ten je však pomerne obmedzený, pretože poskytuje malý priestor.

  Ak by ste siahli po biznis možnosti, cena trochu stúpne, no nie príliš. Tento variant stojí do 25 €.

  Výhodné ceny má napríklad Websupport, kde za obľúbený “The Hosting” zaplatíte približne 5 €. Rovnako je na tom aj spoločnosť WY, kde je však cena predsa len o niečo nižšia. Hosting stojí 3,99 € v prípade 15 GB priestoru. Trojicu uzatvára spoločnosť Wedos s cenovou ponukou len 1,25 € za “Nolimit” hosting.

  Dodávateľ

  Na slovenskom trhu nájdete mnohých dodávateľov hostingových služieb. K tým najlepším sa radia: 

  Každý dodávateľ poskytuje viacero služieb. Nechajte si poradiť pri výbere ideálneho hostingu od Websupport.sk!

  Samozrejme, okrem spomenutých nájdete aj iné spoločnosti. Ešte predtým, ako si od nich služby objednáte, si vždy pozrite recenzie a možnosti, ktoré poskytujú.

  Dodatočné služby

  Keď si budete od jedného dodávateľa objednávať webhosting, spravíte dobre, keď u neho kúpite aj ďalšie služby. Spravovanie webstránky je vďaka tomu jednoduchšie. Nie je to však nutné.

  Z ďalších služieb je dôležitá napríklad doména. Tá nesmie chýbať žiadnej webstránke. Ešte predtým, ako si nejakú vyberiete, nezabudnite na nástroj pre overenie domény. Zistíte pomocou neho, či je voľná.

  Následne je to platený SSL certifikát. Ak vám nestačí základná verzia, môžete si dokúpiť inú. Zlatú strednú cestu predstavuje certifikát za 35 – 40 €. Vybrať si však môžete aj drahší, ktorý stojí 90 – 110 €.

  K ďalším službám sa radí vlastný e-mail, marketingové nástroje alebo cloudy.

  Naše recenzie

  Premýšľate, od akého poskytovateľa vybrať hosting? Každá spoločnosť má niekoľko výhod aj nevýhod. Pomôžte si našimi recenziami. Prečítajte si článok o Websupport hostingu, v ktorom sme zhodnotili aj ostatné služby.

  Alebo sa pozrite na recenziu o WY hostingu, kde nájdete mnohé užitočné informácie orientované ako na hosting, tak aj na domény či WY drive.

  Ak si vyberiete nesprávne

  Občas sa môže stať, že si vyberiete nesprávny hosting. Čo robiť v takomto prípade? Netreba vôbec panikáriť. Webstránky sa dajú migrovať. Ide síce o náročnejší proces, no vďaka podrobným návodom to zvládnete ľavou-zadnou.

  Veľmi dobre popísanú migráciu má Websupport. Skvelo vám pomôže tiež WY.sk, kde nájdete rovno asistenta na migrovanie.

  Zhrnutie

  Firemná stránka má byť prezentáciou vášho podniku. Okrem základných informácií môže poskytovať služby alebo produkty. Ak chcete, aby fungovala tak, ako má, musíte si vybrať správny webhosting. Stavte na naše praktické rady a užívajte si plynulý chod, vysoký výkon a množstvo ďalších benefitov.

  Prilákajte viac zákazníkov na svoj web vďaka optimalizácií pre vyhľadávače Optimalizovať svoj web 👌