Webhosting

Čo je webhosting?

Webhosting je jednou z prvých vecí, ktorú by ste mali riešiť pri vytváraní webstránky. Ide o priestor na serveri, kde bude stránka uložená. Presnejšie, všetky jej údaje a súbory. Tento priestor si môžete prenajať od jednej z mnohých hostingových služieb. Na slovenskom trhu ich máme rovno niekoľko. Výber je tak čisto na vás a vašich požiadavkách.

Výhodou hostingových firiem je tiež to, že sa o všetko starajú. Pod pojem “všetko” spadá napríklad bezpečnosť či správne fungovanie.

Webhosting nie je len jeden. Stretnete sa s viacerými typmi. Niektoré sú vhodné skôr pre menšie webstránky a blogy, iné sú určené pre firemné stránky a veľké e-shopy.

Podľa čoho si vyberať webhosting?

Výber webhostingu nie je náročný, keď viete, na aké jednotlivé parametre sa máte pozerať a čo je potrebné zvážiť. K nim sa radia:

 • typ hostingu
  • zdieľaný
  • dedikovaný
  • cloud
  • WordPress
 • priestor
 • cena
 • dodatočné služby 

Okrem toho je dobré pozerať aj na dostupnosť, rýchlosť hostingu a jeho bezpečnosť. Ak chcete, aby bola vaša stránka v prevádzke aspoň 99,9 % dní v roku, hosting by mal zaručovať aj takúto dostupnosť.

Plus, netreba zabúdať ani na kvalitný zákaznícky servis. Ten vám pomôže vždy, keď budete mať nejaký menší alebo väčší problém. Profesionálni poskytovatelia hostingových služieb majú 24 hodinový servis.

Koľko stojí webhosting?

Cena hostingu nie je jednotná a mení sa v závislosti od toho, kde ho kúpite a aký typ si vyberiete. Hosting pre menšie webstránky a blogy bude stáť menej ako webhosting pre veľké e-shopy.

Najlacnejšia možnosť je hosting za 1 €. Ten však poskytuje obmedzené možnosti. Za bežný firemný hosting zaplatíte približne 5 – 10 € mesačne. Ak by ste chceli drahšiu, biznis možnosť, vyjde vás na približne 20 – 25 € mesačne.

Skvelou správou tak je, že na to, aby ste si mohli užívať profesionálne služby, nemusíte platiť mesačne príliš vysoké sumy.

Odkiaľ hosting objednať?

Na slovenskom trhu sa nachádza množstvo hostingových spoločností. Ak chcete staviť na istotu, môžete si vybrať z ponuky týchto:

Tieto spoločnosti poskytujú okrem hostingu aj iné služby, ako napríklad domény, SSL certifikáty a iné.

SSL certifikáty sú dôležité pre bezpečnosť vášho webu a rozhodne by vám nemali chýbať.

Spomínaní dodávatelia sú tiež garanciou spokojnosti a správneho fungovania webstránky. V prípade akýchkoľvek problémov vám veľmi radi pomôžu.

Ako pokračovať ďalej?

Potrebujete pri výbere hostingu ďalšie, bližšie informácie? Pokračujte na naše články a prečítajte si praktické tipy, ako vybrať webhosting pre firemnú stránku, aký je hosting od Websupport.sk a množstvo ďalšieho.

Čítaj viac
Webhosting pre firemnú stránku

Webhosting pre firemnú stránku: Ktorý je ten najlepší?

Publikované 19 apríla, 2021 - 9 min čítania

Výber webhostingu pre firemnú stránku nie je náročný. Stačí sa držať niekoľkých základných pravidiel, ktoré vám spomíname v článku.

zakaznik vyberajuci si webhosting

Ako si vybrať webhosting: všetko, čo musíte vedieť

Publikované 20 marca, 2021 - 8 min čítania

Výber webhostingu by mal byť jasný hneď po zodpovedaní zopár kľúčových otázok, preto vám poradíme ako si vybrať webhosting našepkaním tých správnych otázok ktoré by ste sa pri výbere webhostingu mali pýtať.

webhouse hosting

Webhouse Web Hosting a všetko čo o ňom potrebujete vedieť

Publikované 14 februára, 2021 - 7 min čítania

Pomôžeme vám s výberom správneho zdieľaného web hostingu pre vás od webhouse.

wy webhosting

WY Hosting: Všetko čo potrebujete vedieť pri výbere hostingu od wy.sk

Publikované 5 februára, 2021 - 8 min čítania

Užitočné rady ako ušetriť a zároveň vybrať správny web hosting z ponuky Webglobe-Yegon pre vášu novú webstránku.

ako si vybrat hosting na websupporte

Ako si vybrať ideálny hosting pre Vás na Websupport.sk

Publikované 28 januára, 2021 - 10 min čítania

Porovnali sme pre Vás ponuku zdieľaných web hostingov na websupporte, aby ste pri najbližšom výbere zvolili ten správny pre Vás.

Ostatné kategórie

Nenechajte si ujsť ani zaujímavosti z iných kategórií.