zakaznik vyberajuci si webhosting

Ako si vybrať webhosting: všetko, čo musíte vedieť

Naposledy pridané
wordpress sablony
 • WordPress šablóny: všetko čo o nich potrebujete vedieť
 • Webhosting pre firemnú stránku
 • Webhosting pre firemnú stránku: Ktorý je ten najlepší?
 • zakaznik vyberajuci si webhosting
 • Ako si vybrať webhosting: všetko, čo musíte vedieť
 • webhouse hosting
 • Webhouse Web Hosting a všetko čo o ňom potrebujete vedieť
 • Kategórie článkov
 • Doména
 • Webhosting
 • Wordpress
 • Výber webhostingu by mal byť jasný hneď po zodpovedaní zopár kľúčových otázok, preto vám poradíme, ako si vybrať webhosting našepkaním tých správnych otázok, ktoré by ste sa pri výbere webhostingu mali pýtať.

  Obsah článku

  osoba vyberajuca si wordpress webhosting

  Chcem mať webstránku na WordPresse

  Najpopulárnejší redakčný systém na svete je vždy vhodnou voľbou pre menšie alebo stredne veľké webstránky a to vie aj väčšina poskytovateľov webhostingu. Presne preto si pre vás pripravili webhosting šitý naschvál pre potreby WordPressu, aby vaša webstránka bežala čo najhladšie.

  No žiaľ pri týchto webhostingoch si treba dávať pozor na cenu, vo väčšine prípadov sú drahšie ako tie bežné webhostingy, no musíte to brať tak, že si priplácate za lepšiu optimalizáciu.

  Prečo wordpress?

  WordPress vám vie ponúknuť mnoho benefitov hneď po jeho nainštalovaní a všetko potrebné, čo by ste od neho potrebovali vám vie poskytnúť formou „pluginov,“ ktoré vám vedia rozšíriť schopnosti vášho webu ešte ďalej bez drahej hodinovej sadzby developera.

  Pokiaľ ste rozhodnutý, že chcete mať svoj web poháňaný WordPress-om, odporúčame vám prejsť si náš článok, ktorý dopodrobna rozoberie všetky relevantné a kvalitné webhostingy pre wordpress.

  Výhody

  • optimalizácia
  • wordpress out-of-the-box
  • jednoduchý set-up

  Nevýhody

  • vyššia cena
  • môžete na ňom mať iba wordpress
  Ako si vybrať webhosting ?

  Ako si vybrať webhosting ?

  Zdieľaný typ webhostingu, ktorý je určený pre prevažnú väčšinu užívateľov. Pri jeho kúpe vám server vyhradí diskový priestor, za ktorý ste si zaplatili, no všetky ostatné parametre webhostingu ako výkon processora, kapacita RAM a ostatné, budú mať možnosť využívať aj ostatní zákazníci. Vďaka tomuto princípu fungovania sú tieto webhostingu veľmi cenovo výhodné oproti ostatným riešeniam ako je napríklad prenajímať si dedikovaný server.

  Pre jednu stránku

  Najčastejšia vec, na ktorú si treba dať pozor je počet domén, ktoré môžete na webhosting pripojiť. Väčšina základných balíčkov vám dovolí pripojiť iba jednu doménu, pokiaľ ich viac vlastniť neplánujete, skontrolujte veľkosť hostingu a podľa toho vyberte.

  The Hosting pre jednu stránku

  Webhosting od websupportu.sk, ktorý začína od 1,01 €/mesiac pri veľkosti 0,3GB je skvelá voľba pre ľudí, ktorí si dajú záležať na kvalitnej online podpore.

  👉 prejsť na The Hosting pre jednu stránku

  👉 prečítaj viac o webhosting-u

  WY Hosting

  Trošku drahší webhosting, no získate viac úložného priestoru pre váš web o veľkosti 5GB za cenu 1,99 €/mesiac od wy.sk. Viac o výhodách aj nevýhodách tohto webhostingu sa dozviete v našom článku.

  👉 prejsť na Wy Hosting

  👉 prečítaj si viac o webhosting-u

  Pre viac stránok

  Hostingy s možnosťou pripojenia viacerých domén sú ideálne pre zákazníkov, ktorí spravujú alebo vlastnia viacero webstránok a chceli by mať všetko pod jednou strechou.

  The Hosting pre viac stránok

  Webhosting, na ktorý máte možnosť pripojiť 5 až 30 domén podľa toho, ktorú verziu balíka si vyberiete na základe vašich potrieb. Cenovo budú možno trošku drahšie ako webhostingy od konkurentov, no websupport to hravo vyvažuje vďaka svojím kvalitným službám.

  👉 prejsť na The Hosting pre viac stránok

  👉 prečitaj si viac o webhosting-u

  WY Hosting Multi

  100GB úložisko pre 5 až 30 domén, rovnako ako pri možnosti od websupportu, no tento webhosting vyniká jeho skvelou cenou, ktorá nám príde veľmi férová nato, čo vám vie ponúknuť.

  👉 prejst na WY Hosting Multi

  👉prečítaj si viac o webhosting-u

  Hosting Happy a Profi

  Webhouse vám ponúkne dva základné balíky, ktoré podporujú správu viacerých domén a následne je to len na vás koľko priestoru a výkonu vaša webstránka potrebuje.

  Happy

  V každej konfigurácií tochto balíku si máte možnosť pripojiť až 30 domén, no načo si musíte dávať pozor je priestor. V základnej verzií vám ponúkne iba 0,5GB, čo je dostačujúce približne pre jednu menšiu webstránku.

  👉 prejsť na webhosting Happy

  👉 prečítaj si viac o webhosting-u

  Profi

  Pri tomto balíku už starosti o priestor mať nebudete, keďže vám ponúkne až 160GB priestoru pre vašu webstránku, no nevýhodou sa stáva možnosť pripojiť „iba“ 10 domén.

  👉 prejsť na webhosting Profi

  👉 prečítaj si viac o webhosting-u

  Pre podnikanie

  Ak ste sa dostali s vaším webom na úroveň, keď sa z neho stal slušný zdroj vašich príjmov alebo máte firemnú prezentačnú stránku, ktorá má vyšší počet návštevníkov, určite by ste mali zvážiť zdieľaný hosting pre klientov s náročnejšími požiadavkami.

  The Hosting pre Podnikanie

  Hosting od websupportu, na ktorý si máte možnosť pripojiť jednu doménu a k nemu mať až 10 presmerovaní. Keď ide o veľkosť, rozhodne nezostanete sklamaný. Vďaka jeho kapacite až 100GB pre vašu webstránku. No v čom sa tento hosting líši od ostatných je jeho výkon, websupport udáva výkonnostný nárast až 40% oproti jeho ostatným zdieľaným hostingom a až 5x viac výkonu ako konkurenčné hostingy.

  Pekným bonusom je aj Premium SSL Certifikát pre ešte lepšie zabezpečenie vášho webu. Čo to je SSL Certifikát a načo slúži si máte možnosť prečítať v našom článku.

  👉 prejsť na The Hosting pre viac stránok

  👉 prečitaj si viac o webhosting-u

  Wy Hosting Extra

  Ak ste trošku náročnejší a základný Wy Hosting vám nestačí, no za benefity multihostingu platiť nechcete, Wy Hosting extra môže byť práve tá správna voľba pre vás. Oproti bežnému vám poskytne viac úložiska pre vašu webstránku (až 15GB) a k jednému pripojeniu domény vám pridá ešte 2 presmerovania.

  👉 prejst na WY Hosting Multi

  👉prečítaj si viac o webhosting-u

  Technické parametre Hostingu a načo si dať pozor

  Technické parametre Hostingu a načo si dať pozor

  Technické parametre webhostingu môžu byť často mätúce, preto sme vám pripravili krátky zoznam čo sledovať a načo si dať pozor.

  Výkon

  Pokiaľ plánujete prevádzkovať menší prezentačný web alebo e-shop, s týmto určite nebudete mať problém. Väčšina webhostingov dokáže uniesť aj stovky zákazníkov naraz, bez toho aby vaša stránka prestala fungovať.

  Diskový priestor

  Pre jednoduché prezentačne webstránky, ktoré bežia na redakčnom systéme napríklad WordPress vám bohato postačí 1GB diskového priestoru. Pri e-shopoch by sme vám odporúčali si určite kúpiť viac, aspoň 5GB znie bezpečne no nezabúdajte ani nato, že si hocikedy môžete diskový priestor jednoducho rozšíriť.

  Automatické zálohovanie

  Môže sa stať hocikomu, že spraví nejakú zmenu na svojej webstránke a podarí sa mu niečo zhodiť, no nevie čo, kde pokazil alebo niečo náhodou vymaže. V takýchto prípadoch vám záloha doslova môže zachrániť vaše podnikane, keďže si ju môžete hocikedy rýchlo a jednoducho obnoviť.

  Spoľahlivosť

  Webstránka, ktorá nie je dostupná 24 hodín denne svoj účel nebude plniť správne, ak užívateľ nenačíta vašu webstránku na prvýkrát je možné, že sa o to už nikdy viac nepokúsi. Preto vám vyberáme iba kvalitné webhostingy, v ktorých sa nesklamete, no pre dodatočnú ochranu si môžete nastaviť službu ako uptimerobot, ktorá vás upozorní, keď váš web nie je online.

  Bezpečnosť

  SSL Certifikát je už v dnešnej dobe základ a každý ho rozhodne mať musí, preto vám ho väčšina hostingov pribalí zadarmo, no v prípade, že nie je súčasťou hostingu, zvážte jeho kúpu alebo si vyberte iný webhosting.

  Záver

  Je dôležité si klásť tie správne otázky pri výbere webhostingu a rozhodnúť sa podľa toho čo potrebujete, nie vždy platí pravidlo drahšie je lepšie.

  Mohlo by vás zaujímať

  Prilákajte viac zákazníkov na svoj web vďaka optimalizácií pre vyhľadávače Optimalizovať svoj web 👌